Java-kehittäjä, Sysart Oy

JAVA-KEHITTÄJÄ
Etsimme Sysartin asiantuntevaan ja rentoon porukkaan Java-kehittäjää vakituiseen työhön.
Ensisijaisesti etsimme osaajaa pääkaupunkiseudulta tai Oulun alueelta.
Tehtäväsi
Tulet työskentelemään konsulttina kehittämässä asiakkaidemme tietojärjestelmiä oman tiimin kanssa tai osana asiakkaan tiimiä. Osaamisesta, kokemuksesta ja omista mieltymyksistä riippuen roolisi voi olla liidaava, konsultoiva tai toteuttava.
Tätä Sysart tarjoaa vaihtelevien työtehtävien ohella:
- Sysartilla työ joustaa elämäntilanteen mukaan. Etsimme sinua kiinnostavan projektin ja tuemme kehittymisessä niin että pääset haluamaasi suuntaan.
- Saat järjestää työn suoritusajan ja -paikan sekä työtehtävät haluamallasi tavalla, kunhan sovit asioista tiimin ja asiakkaan kanssa. Päätyöpisteesi voi olla meidän toimistossamme, asiakkaasi tiloissa tai kotonasi. Oulussa toimistomme sijaitsee aivan ydinkeskustassa. Helsingissä toimimme tällä hetkellä toimistottomasti, mutta voimme tarpeen mukaan järjestää työtiloja läheltäsi.
- Saat palkan, joka määräytyy työntekijöidemme itse kehittämän palkkamallin mukaan. Voit joustavasti valita kahdesta eri palkkamallista omaan elämäntilanteeseesi sopivimman. Selvitä oma palkkasi jo ennen haastatteluja osoitteessa koodarinpalkka.fi
- Tarjoamme täydet lomat seuraavalle lomakaudelle riippumatta siitä, milloin aloitat työt.
- Voit valita itsellesi sopivimmat työvälineet ja saat käyttöösi luottokortin työasioiden sujuvaan hoitamiseen.
- Ei pomoja eikä pikkupomoja. Itseohjautuvassa organisaatiossa tieto on avoimesti kaikkien saatavilla ja päätöksiä tehdään itse sekä yhteistyössä osaavien kollegoiden kanssa.
- Mukavan työporukan, joka taitaa työnsä ja kohtaa esimerkiksi yhteislounailla, afterworkeillä ja reissuilla. Yhteislounailla lounaat kotiinkuljetuksella myös etätyötä tekeville.
- Lounasetu, puhelinetu, työmatkaetuus, työsuhdepyöräetu, liikunta- ja kulttuurisetelit, laajat työterveyspalvelut, vapaa-ajan tapaturmavakuutus ja henkivakuutus.
Odotamme sinulta:
- Vähintään neljän vuoden kokemusta ohjelmistoalalta
- Hyvää Java-osaamista
- Kykyä ymmärtää asiakkaan tarpeita ja luoda ratkaisuja niihin
- Arvostat tiimityötä ja yhdessä tekemistä
- Halua oppia uutta sekä jakaa oppimaasi muille
Hyvänä lisänä näemme myös:
- Modernin frontti-osaamisen (esim. React, Vue tai Angular)
- Kokemuksen pilviteknologioista (AWS, Azure tai Google Cloud)
Näin haet
Sysart Oy:n apuna rekrytointia hoitaa Rekryluuri. Jätä hakemuksesi Rekryluurin hakupalvelun kautta mahdollisimman pian tai viimeistään 11.1.2022.
Työssä voit aloittaa joustavasti sopimuksen mukaan.
Lisätietoja tehtävästä antaa Sysartin Petri Mäenpää, p. 040 531 3841 ja rekrytointiprosessiin liittyviin kysymyksiin vastaa Rekryluurin Kaisa Luukkanen, puh. 040 041 4816.
Rekryluuri etsii työntekijöitä suoraan asiakasyritysten palvelukseen. Me vastaamme hakuprosessista ja teemme esivalinnan työnantajaa varten. Työnantaja haastattelee esivalitut työnhakijat ja tekee lopullisen rekrytointipäätöksen itse. Hakiessa voit hyödyntää olemassa olevaa cv:tä tai meidän valmista pohjaamme.