Hae it-yrityksiä
osaamisalueittain:

Asiakkuudenhallinta CRM BI ja raportointi HR Tuotekehitys ja suunnittelu Toiminnanohjaus ERP Taloushallinto Markkinointi Webkehitys Mobiilikehitys Käyttöliittymäsuunnittelu Tietoturva Verkkokaupparatkaisut Ohjelmistokehitys Integraatiot Pilvipalvelut / SaaS Tekoäly (AI) ja koneoppiminen Lisätty todellisuus ja VR Paikkatieto GIS IoT Microsoft SAP IBM Salesforce Amazon Web Services Javascript React PHP WordPress Drupal

Alfred-Maritime GmbH / WordPress verkkosivu-uudistus

ReferenssiALFRED Maritime GmbH on vuonna 2019 perustettu MEYER Groupin digitaalinen yritys, joka sijaitsee Hampurissa, Saksassa. Pieni ja pitkälle erikoistunut tiimi, joka digitalisoi moderneja aluksia IoT:n ja AI:n avulla. Edistämme laivojemme innovaatioita digitaalisesta näkökulmasta.

“Päivitimme yrityksemme launch-sivut varsinaisiksi yrityssivustoksi yhteistyössä Moodsin kanssa. Moodsin tiimin kanssa oli helppo työskennellä ja jopa hankalampiin teknisiin kysymyksiin tuli selkeä vastaus – ja mikä tärkeintä – elegantti ja yksinkertainen ratkaisu! Vasteajat olivat myös erittäin lyhyitä, mikä mahdollisti ketterän sisällöntuoton. Sivustoa on myös erittäin helppo ylläpitää, eli sivuston mallipohjat on tehty mallikkaasti.”

-Jukka Ignatius, COO/Product Owner, ALFRED Maritime GmbH

Toteutus tehtiin WordPress sisällönhallintajärjestelmällä käyttäen FSE metodia. WordPress järjestelmänä oli jo tilaajalle ennestään tuttu, joten se oli luonnollinen valinta toteutukselle.

Graafinen suunnittelija päivitti sivustolle myös uuden ilmeen ja käyttöliittymää parannettiin paremmin yrityssivuja palvelevaksi.

Suosittelija:

“Päivitimme yrityksemme launch-sivut varsinaisiksi yrityssivustoksi yhteistyössä Moodsin kanssa. Moodsin tiimin kanssa oli helppo työskennellä ja jopa hankalampiin teknisiin kysymyksiin tuli selkeä vastaus – ja mikä tärkeintä – elegantti ja yksinkertainen ratkaisu! Vasteajat olivat myös erittäin lyhyitä, mikä mahdollisti ketterän sisällöntuoton. Sivustoa on myös erittäin helppo ylläpitää, eli sivuston mallipohjat on tehty mallikkaasti.” -Jukka Ignatius, COO/Product Owner, ALFRED Maritime GmbH

Jukka Ignatius

Pinterest

Siirry yrityksen profiiliin Moods kotisivut Yrityshaku Referenssihaku Julkaisuhaku

Moods - Asiantuntijat ja yhteyshenkilöt

Premium-profiilia ei ole aktivoitu. Aktivoi premium-profiili näyttääksesi tässä lisäämäsi 1 asiantuntijaa.

Moods - Muita referenssejä

Moods - Muita bloggauksia

Digitalisaatio & innovaatiot blogimedia

Blogimediamme käsittelee tulevaisuuden liiketoimintaa, digitaalisia innovaatioita ja internet-ajan ilmiöitä

Etusivu Yrityshaku Pikahaku Referenssihaku Julkaisuhaku Blogimedia