Tecinspire löysi yhteistyökumppanin naapurista

Tecinspire on oululainen ohjelmistokehitystalo, joka on tunnettu korkeasta asiakastyytyväisyydestä. Buutti ja Tecinspire olivat naapureita Kielo Growthin tiloissa, jonka suojissa kasvoimme rinta rinnan vuodesta 2018 kevääseen 2021, kun Buutin toimisto siirtyi uusiin toimitiloihin. Hyvien kahvipöytäkeskustelujen lisäksi olemme päässeet sparrailemaan suuntaan ja toiseen.
Kesällä 2020 yhteistyö syventyi, kun Buutin ohjelmistokehittäjä Joonas Soudunsaari astui lisävoimaksi Tecinspiren asiakasprojektiin. Joonas teki projektissa toiminnanohjausjärjestelmän suunnittelua ja kehitystä Angular-tekniikalla.
Teemu Kivioja Tecinspirelta kommentoi yhteistyötä: “Olemme erittäin tyytyväisiä Joonaksen työhön ja hänen toteutuksen osuus projektissa oli merkittävä. Yhdessä saimme laajan toiminnanohjausjärjestelmän toimitettua tiukassa aikataulussa. Loppuasiakas oli hyvin tyytyväinen järjestelmään. Voimme lämpimästi suositella Buuttia tämän kokemuksen perusteella!”
Suosittelija:
Olemme erittäin tyytyväisiä Joonaksen työhön ja hänen toteutuksen osuus projektissa oli merkittävä. Yhdessä saimme laajan toiminnanohjausjärjestelmän toimitettua tiukassa aikataulussa. Loppuasiakas oli hyvin tyytyväinen järjestelmään. Voimme lämpimästi suositella Buuttia tämän kokemuksen perusteella!
Teemu Kivioja